Museonjohtaja
Kari Immonen
Puh. (02) 2627 099
GSM: 044 312 2256
kari.immonen@turuntaidemuseo.fi

Amanuenssi
Mia Haltia
Näyttelyt ja kirjasto 
Puh. 050 400 3246
mia.haltia@turuntaidemuseo.fi

Amanuenssi
Christian Hoffmann
Kokoelmat, arkisto, kuva-arkisto ja näyttelyt
christian.hoffmann@turuntaidemuseo.fi
Puh. (02) 2627 097

Amanuenssi
Annina Sirén
Viestintä ja markkinointi, Studio- ja Pimiö-näyttelyt
Puh. 050 3568 800
annina.siren@turuntaidemuseo.fi

Museolehtori
Elli Liippo
Taidekasvatus
Puh. 040 3590 087
elli.liippo@turuntaidemuseo.fi

Museopalveluvastaava
Carola Rosengren
Asiakaspalvelu, Museokauppa Muusa ja yritystilaisuudet
Puh. (02) 2627 100
GSM: 050 400 3248
carola.rosengren@turuntaidemuseo.fi

Palveluassistentti
Jukka Karhu
Neuvonta, aukipito ja opastusvaraukset
Puh. (02) 2627 100
info@turuntaidemuseo.fi
Neuvonta, aukipito ja opastusvaraukset

Toimistonhoitaja
Sirpa Ristolainen
Laskutus ja Taideyhdistyksen jäsenasiat
Puh. (02) 2627 098
sirpa.ristolainen@turuntaidemuseo.fi
Laskutus ja Taideyhdistyksen jäsenasiat

Siistijä-emäntä
Liisa Erander
liisa.erander@turuntaidemuseo.fi

Museomestarit
Näyttelytekniikka, kuljetukset, ylläpito, tilat

Juho Leino 
Puh. 050 400 3256
juho.leino@turuntaidemuseo.fi

Tuomo Pynnönen
Puh. 040 359 1331
tuomo.pynnonen@turuntaidemuseo.fi

Konstföreningen i Åbo - Turun Taideyhdistys
puheenjohtaja Jaakko Ossa
040 0440 139
jossa@utu.fi

Turun Taidemuseon Ystävät ry
Puheenjohtaja Ilpo Lahti
puh. 040 556 3273
ilpo.lahti@fimnet.fi